در سال ۱۹۵۰ دقیقا زمانی که همسر مارک گروگوایر ( Marc Grogoire )در حال جدا کردن تخم مرغ نیمرو از کف ماهیتابه بود ایده ی ساخت ظروف نچسب به ذهن گروگوایر خطور کرد.

مارک پس از آزمون و خطاهای بسیار در سال ۱۹۵۴ موفق به خلق و ثبت ماده ای به نام PTFE شد که انقلابی در ظروف آشپزخانه ای محسوب میشود. در سال ۱۹۵۶ مارک گروگوایر اولین کارخانه ی خود به نام تفال (TEFAL) را در حومه ی پاریس راه اندازی کرد و در سال اول ۱۰۰ ماهیتابه تولید و به فروش رساند.

نام این برند تجاری فرانسوی(TEFAL) از ترکیب دو نام تفلون (TEFLON) و آلومینیوم (ALUMINIUM) ساخته شده است ، امروزه تفال زیر مجموعه ای از SEB Group میباشد و با بیش از ۲۰۰۰ کارمند و در ۱۲۰ کشور جهان از جمله: فرانسه، آمریکا، آلمان ، ژاپن، کره ، ترکیه ، امارات، هلند و….  به فعالیت گسترده خود با هدف کیفیت بالا و تنوع محصولات ادامه میدهد.

تفال نه تنها اولین عرضه کننده ظروف آشپزخانه نچسب در دنیا بوده است بلکه با تولید لوازم برقی خانگی و تجهیزات کوچک آشپزخانه ای جایگاهی شناخته شده و محبوب در میان مصرف کنندگان به دست آورده است.

کمپانی بزرگ تفال به دنبال ایدئولوژی بزرگ خود برای گسترش مشتریان جهانی در می ۲۰۱۴ وارد بازار هند شد و اقدام به خرید یکی از بزرگترین مارک های تولید لوازم خانگی هند یعنی Maharaja Whiteline نمود که نشانگر گسترش روز افزون فعالیت ها و موفقیت های این کمپانی است.

تاریخچه زودپزهای تفال :

زودپز یکی از پرکاربردترین وسایل آشپزخانه مخصوصا در میان ایرانیان است و نقش مهمی در پخت و پزهای خانگی ایفا میکند. این وسیله ی پرکابرد و محبوب در برندها، سایزها، رنگ ها و با تکنولوژیهای متنوعی در بازار موجود است که به جرات میتوان گفت یکی از محبوبترین آنها زودپزهای تولید شده توسط کمپانی شناخته شده ی SEB(تفال- به تاریخچه مراجعه کنید)میباشد.

شروع ساخت اولین زودپز SEB  با ورقه های فشرده آلومینیوم در سال ۱۹۵۳ به دلیل صرفه جویی در وقت و انرژی ضمن حفظ کیفیت و ارزش مواد غذایی تحولی بزرگ در دنیای آشپزی و شایسته ی تقدیر بود که با ابداع اولین زودپز از جنس استیل در سال ۱۹۶۵ این تحول بزرگ به اوج خود رسید.

کمپانی عظیم سب با بهره گیری از متخصصین و علم روز همواره در تلاش برای ارائه محصولاتی با کیفیت و زیبایی بیش از گذشته بوده است که این تلاش ها منجر به ابداع  ویژگی های منحصر و محصولات جدیدی شده است که برخی از آنها عبارتند از:

۱۹۶۸  سنسور: اختراع دو سوپاپ و تایمر الکترونیکی و تولد زودپز های مدل SLIDE

۱۹۹۱   اپتیما: تکامل سنسور که با دسته های کوتاه فضای کمتری را در کابینت اشغال میکند.

۱۹۹۴ کلیپسو: اولین زودپزی که با یک دست در آن باز می شود. ساده ترین روش باز و بسته شدن در بین رقبا.

۱۹۹۵  دلیسیو: اولین زودپز قابل شستشو در ماشین ظرفشویی.

همین نوآوری ها و نیروهای متخصص همگام با علم روز دنیا باعث شد کمپانی بزرگ SEP  در سال ۱۹۹۹ موفق به فروش ۵۰میلیون زودپز در ساسر جهان شود. اما این پیروزی مانع پیشرفت روزافزون SEP نگردید و تا قبل از تولد ۵۰ سالگی زودپز سب دو نمونه ی پیشرفته تر را به بازار عرضه نمود:

۲۰۰۲  کلیپسو کنترل: دارای تایمر هوشمند که به طور خودکار شروع به پخت میکند و زمان پخت را دقیقا کنترل می نماید.

۲۰۰۳  کیلیپسو بیسیک و تولد ۵۰ سالگی زودپز سپ

در سال ۲۰۰۴ کمپانی دو عضو جدید به خانواده ی بزرگ زودپزهای سپ اضافه کرد: آکتوا و آنتیک

و همچنین در سال ۲۰۰۵ معرفی نسل جدید زودپز به نام سامی که اولین سریع پز(خورش پز) تفال نیز محسوب میگردد.

در سال ۲۰۰۶ از مهمی همراه با مدل های جدید رونمایی شد و آن دستگیره های تاشو در دو مدل: کلیپسو مدولو و کیلیپسو کنترل پلاس بود.

زودپز کمپانی سب در سال ۲۰۰۷ و با نام تجاری آکتوا جدید به عنوان اولین زودپز CLAMP سب در جهان با دستگیره های تاشو معرفی گردید. و به نظر میرسد کمپانی بزرگ سپ با معرفی این محصول نقطه ی عطف بی نظیری از زیبایی، کارایی و کیفیت را به عرصه نمایش گذاشته است.